gnupg 1.0.0h - en to nl translation catalogue (570 entries)

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
nl: 
    Niet genoeg willekeurige gegevens beschikbaar.  Ga wat ander werk doen
    om het besturingssysteem de kans te geven om meer entropie te
    verzamelen! (Nog %d bytes nodig)

en: 
    Supported algorithms:
nl: 
    Ondersteunde algoritmes:

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
nl: 
    U heeft een gebruikersidentificatie nodig voor de sleutel; het
    programma bouwt deze op uit Echte naam, Kommentaar en Email Adres in
    dit formaat:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
nl: 
    U heeft een sleuteltekst nodig om de beveiliging voor de geheime
    sleutel voor gebruiker op te heffen: "

en:                 aka "
nl:               alias "

en:               imported: %lu
nl: geïmporteerd: %lu

en:              Fingerprint:
nl:             Vingerafdruk:

en:              unchanged: %lu
nl: onveranderd: %lu

en:            new subkeys: %lu
nl: nieuwe subsleutels: %lu

en:           new user IDs: %lu
nl: nieuwe gebruikers: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
nl:           zonder identificatie: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
nl:         Het is niet zeker dat deze ondertekening toebehoort aan de eigenaar.

en:          The signature is probably a FORGERY.
nl:          De sleutel is waarschijnlijk VERVALST.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
nl:          Er is geen indicatie dat deze ondertekening van de eigenaar is.

en:          This could mean that the signature is forgery.
nl:          Dit zou kunnen betekenen dat de ondertekening een vervalsing is.

en:         new signatures: %lu
nl: nieuwe ondertekeningen: %lu

en:       secret keys read: %lu
nl: geheime sleutels gelezen: %lu

en:    (%d) DSA (sign only)
nl:    (%d) DSA (alleen ondertekenen)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
nl:    (%d) DSA en ElGamal (standaard)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
nl:    (%d) ElGamal (alleen versleutelen)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
nl:    (%d) ElGamal (ondertekenen en versleutelen)

en:    new key revocations: %lu
nl: nieuwe sleutelterugtrekkingen: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
nl:    ingetrokken door %08lX op %s

en:   secret keys imported: %lu
nl: geheime sleutels geïmporteerd: %lu

en:  (main key ID %08lX)
nl:  (hoofdsleutelnummer %08lX)

en:  m = back to the main menu
nl:  m = terug naar hoofdmenu

en:  q = quit
nl:  q = beëindigen

en:  secret keys unchanged: %lu
nl: onveranderde geheime sleutels: %lu

en: "
    signed with your key %08lX at %s
nl: "
    tekende met uw sleutel %08lX op %s

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
nl: %08lx: Het is niet helemaal zeker dat deze sleutel echt aan de
    eigenaar toebehoort, maar ik accepteer hem toch

en: %08lX: We do NOT trust this key
nl: %08lx: We vertrouwen deze sleutel NIET

en: %08lX: key has expired
nl: %08lx: sleutel is verlopen

en: %d bad signatures
nl: %d ongeldige ondertekeningen

en: %d signatures not checked due to errors
nl: %d ondertekeningen niet gecontroleerd wegens fouten

en: %d signatures not checked due to missing keys
nl: %d ondertekeningen niet gecontroleerd wegens ontbrekende sleutels

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
nl: %d gebruikersidentificaties gevonden zonder geldige zelfondertekening

en: %lu keys so far processed
nl: %lu sleutels zijn tot nu toe behandeld

en: %s encrypted data
nl: %s versleutelde gegevens

en: %s is not a valid character set
nl: %s is een onbekende tekenverzameling

en: %s is the new one
nl: %s is de nieuwe

en: %s is the unchanged one
nl: %s is de onveranderde

en: %s makes no sense with %s!
nl: %s heeft geen betekenis met %s!

en: %s not allowed with %s!
nl: %s is niet toegestaan met deze %s!

en: %s signature from: %s
nl: %s ondertekening van: %s

en: %s/%s encrypted for: %s
nl: %s/%s versleuteld voor: %s

en: %s: WARNING: empty file
nl: %s: LET OP: leeg bestand

en: %s: can't access: %s
nl: %s: kan er niet bij: %s

en: %s: can't create directory: %s
nl: %s: kan map niet aamaken: %s

en: %s: can't create lock
nl: %s: kan hem niet vergrendelen

en: %s: can't create: %s
nl: %s: kan hem niet aanmaken: %s

en: %s: can't open: %s
nl: %s: kon niet openen: %s

en: %s: directory created
nl: %s: map aangemaakt

en: %s: directory does not exist!
nl: %s: map bestaat niet!

en: %s: error reading free record: %s
nl: %s: fout bij het lezen van een beschikbaar veld: %s

en: %s: error reading version record: %s
nl: %s: fout bij het lezen van het versieveld: %s

en: %s: error updating version record: %s
nl: %s: fout bij het bijwerken van versieveld: %s

en: %s: error writing dir record: %s
nl: %s: fout bij het schrijven van indexveld: %s

en: %s: error writing version record: %s
nl: %s: fout bij het schrijven van het versieveld: %s

en: %s: failed to append a record: %s
nl: %s: kon geen veld toevoegen: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
nl: %s: kon frommeltabel niet aanmaken: %s

en: %s: failed to create version record: %s
nl: %s: aanmaken van versieveld lukte niet: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
nl: %s: veld met nullen vullen lukte niet: %s

en: %s: invalid file version %d
nl: %s: ongeldige bestandsversie %d

en: %s: invalid trustdb
nl: %s: ongeldige vertrouwensdatabase

en: %s: invalid trustdb created
nl: %s: foutieve vertrouwensdatabase aangemaakt

en: %s: keyring created
nl: %s: sleutelbos aangemaakt

en: %s: new options file created
nl: %s: nieuw optiebestand aangemaakt

en: %s: not a trustdb file
nl: %s: is geen vertrouwensdatabasebestand

en: %s: skipped: %s
nl: %s: overgeslagen: %s

en: %s: skipped: public key already present
nl: %s: overgeslagen: openbare sleutel is al aanwezig

en: %s: skipped: public key is disabled
nl: %s: overgeslagen: openbare sleutel is niet toegankelijk

en: %s: trustdb created
nl: %s: vertrouwensdatabase aangemaakt

en: %s: unknown suffix
nl: %s: onbekend achtervoegsel

en: %s: version record with recnum %lu
nl: %s: versieveld met recnr %lu

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
nl: %u-bit %s sleutel, nummer %08lX, gemaakt op %s

en: (you may have used the wrong program for this task)
nl: (misschien heb je hiervoor het verkeerde programma gebruikt)

en: --clearsign [filename]
nl: --clearsign [bestandsnaam]

en: --decrypt [filename]
nl: --decrypt [bestandsnaam]

en: --edit-key user-id [commands]
nl: --edit-key gebruikersidentificatie [opdrachten]

en: --encrypt [filename]
nl: --encrypt [bestandsnaam]

en: --lsign-key user-id
nl: --lsign-key gebruikers-identificatie

en: --sign --encrypt [filename]
nl: --sign --encrypt [bestandsnaam]

en: --sign [filename]
nl: --sign [bestandsnaam]

en: --sign-key user-id
nl: --sign-key gebruikersidentificatie

en: --store [filename]
nl: --store [bestandsnaam]

en: --symmetric [filename]
nl: --symmetric [bestandsnaam]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
nl: -k[v][v][v][c] [gebruikersidentificatie] [sleutelbos]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
nl: ... dit is een programmeerfout (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
nl: 1 ongeldige ondertekening

en: 1 signature not checked due to a missing key
nl: 1 ondertekening niet gecontroleerd wegens een ontbrekende sleutel

en: 1 signature not checked due to an error
nl: 1 ondertekening niet gecontroleerd wegens een fout

en: 1 user ID without valid self-signature detected
nl: 1 gebruikersidentificatie gevonden zonder geldige zelfondertekening

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
nl: @
    Voorbeelden:
    
     -se -r Bob [bestand]        teken en versleutel voor Bob
     --clearsign [bestand]       genereer een leesbare ondertekening
     --detach-sign [bestand]     genereer een losstaande ondertekening
     --list-keys [namen]         toon sleutels
     --fingerprints [namen]      toon vingerafdrukken

en: @
    Options:
nl: @
    Opties:

en: @Commands:
nl: @Opdrachten:

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
nl: Ik ga zo een nieuw %s sleutelpaar aanmaken.
                     mimimale sleutellengte is  768 bits
                    standaard sleutellengte is 1024 bits
         hoogste aan te raden sleutellengte is 2048 bits

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
nl: Hoewel deze sleutels gedefinieerd zijn in RFC2440, worden ze niet
    aangeraden om dat ze niet ondersteund worden door alle programma's, en
    ondertekeningen die ermee gemaakt zijn, zijn behoorlijk groot en traag
    te verifiëren.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
nl: Antwoord met "ja" (of alleen "j") om een subsleutel aan te maken.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
nl: Antwoord met "ja" als het goed is om de subsleutel te verwijderen

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
nl: Antwoord "ja" als het goed is om het bestand te overschrijven

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
nl: Antwoord "ja" indien u deze gebruiker echt wilt verwijderen.
    Alle certificaten gaan dan ook verloren!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
nl: Antwoord met "ja" als u ALLE gebruikersidentificaties wilt tekenen

en: Answer "yes" or "no"
nl: Antwoord met "ja" of "nee"

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
nl: Bent u er echt zeker van dat u deze sleutel wilt tekenen
    met uw sleutel: "

en: Are you sure that you want this keysize?
nl: Weet je zeker dat je deze sleutellengte wilt gebruiken?

en: BAD signature from "
nl: FOUTE ondertekening van "

en: CRC error; %06lx - %06lx
nl: fout in controlesom; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
nl: Kan ondertekening niet controleren: %s

en: Can't edit this key: %s
nl: Kan deze sleutel niet bewerken: %s

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
nl: Certificaten die leiden tot een volledig betrouwbare sleutel:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
nl: Verander (N)aam, (K)ommentaar, (E)mail of (O)kee/ei(N)de?

en: Changing expiration time for a secondary key.
nl: Vervaldatum voor secundaire sleutel instellen.

en: Changing expiration time for the primary key.
nl: Vervaldatum voor primaire sleutel instellen.

en: Command>
nl: Commando>

en: Comment:
nl: Kommentaar:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
nl: DSA sleutelpaar zal 1024 bits lang zijn.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
nl: DSA staat alleen sleutellengtes toe van 512 tot 1024

en: De-Armor a file or stdin
nl: Verwijder de beveiliging op bestand of standaard invoer

en: Delete this good signature? (y/N/q)
nl: Verwijder deze goede ondertekening? (j/N/q)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
nl: Verwijder deze ongeldige ondertekening? (j/N/q)

en: Delete this key from the keyring?
nl: Deze sleutel van de sleutelbos verwijderen?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
nl: Verwijder deze onbekende ondertekening? (j/N/q)

en: Deleted %d signature.
nl: %d ondertekening verwijderd.

en: Deleted %d signatures.
nl: %d ondertekeningen verwijderd.

en: Detached signature.
nl: Losstaande ondertekening.

en: Do you really want to delete the selected keys?
nl: Wilt u echt alle geselecteerde sleutels verwijderen?

en: Do you really want to delete this key?
nl: Wilt u deze sleutel echt verwijderen?

en: Do you really want to do this?
nl: Wilt u dit echt?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
nl: Wilt u echt alle geselecteerde sleutels intrekken?

en: Do you really want to revoke this key?
nl: Wilt u deze sleutel echt intrekken?

en: Email address:
nl: Email Adres:

en: En-Armor a file or stdin
nl: Voeg beveiliging toe aan bestad of standaard invoer

en: Enter new filename
nl: Geef een nieuwe bestandsnaam

en: Enter passphrase:
nl: Geef de sleuteltekst:

en: Enter the name of the key holder
nl: Geef de naam van de eigenaar van de sleutel

en: Enter the new passphrase for this secret key.
nl: Geef de sleuteltekst voor deze geheime sleutel.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
nl: Geef de verwachtte waarde zoals aangegeven in de prompt.
    Het is mogelijk om een ISO datum (JJJJ-MM-DD) op te geven, maar u zult
    dan geen goede foutafhandeling krijgen, inplaats daarvan zal het
    systeem deze waarde proberen te interpreteren als een interval.

en: Enter the size of the key
nl: Geef de sleutelgrootte

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
nl: Geef de identificatie van de ontvangende gebruiker.

en: Experimental algorithms should not be used!
nl: Experimentele algoritmes dienen niet gebruikt te worden!

en: File `%s' exists.
nl: Bestand `%s' bestaat al.

en: Fingerprint:
nl: Vingerafdruk:

en: Give the name of the file to which the signature applies
nl: Geef de naam van het bestand waaraan de ondertekening toebehoort

en: Go ahead and type your message ...
nl: Gaat uw gang, type het bericht ...

en: Good signature from "
nl: Correcte ondertekening van "

en: Hint: Select the user IDs to sign
nl: Hint: Selecteer de gebruikersidentificaties om te tekenen

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
nl: Als u dit desondanks toch wilt intrekken, antwoord dan "ja".

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
nl: Als u deze onbetrouwbare sleutel toch wilt gebruiken, antwoord dan "ja".

en: Invalid character in comment
nl: Ongeldig teken in kommentaar

en: Invalid character in name
nl: Ongeldig teken in naam

en: Invalid command  (try "help")
nl: Foutief commando (probeer "help")

en: Invalid selection.
nl: Ongeldige keuze.

en: Is this correct (y/n)?
nl: Klopt dit (j/n)?

en: It is NOT certain that the key belongs to its owner.
    If you *really* know what you are doing, you may answer
    the next question with yes
nl: Het is NIET zeker dat deze sleutel van de eigenaar is. Als je
    *echt* weet waar je mee bezig bent, mag je de volgende vraag
    beantwoorden met ja

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
nl: Het is aan u om hier een waarde te geven; deze waarde zal nooit
    weggegeven worden aan derden.  We hebben het nodig om het
    netwerk-van-vertrouwen op te bouwen; het heeft niets te maken met het
    netwerk-van-certificaten (dat automatisch gemaakt wordt).

en: Key generation canceled.
nl: Sleutelgeneratie afgebroken.

en: Key generation failed: %s
nl: Sleutelgeneratie is mislukt: %s

en: Key is protected.
nl: Sleutel is beveiligd.

en: Key is valid for? (0)
nl: Sleutel is geldig gedurende? (0)

en: Key not changed so no update needed.
nl: sleutel is niet veranderd en hoeft dus niet bijgewerkt te worden.

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
nl: Sleutels langer dan 2048 worden afgeraden omdat berekeningen dan ERG
    lang duren!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
nl: N  om de naam te veranderen.
    C  om het kommentaar te veranderen.
    E  om het e-mail adres te veranderen.
    O  om door te gaan met de sleutelgeneratie.
    Q  om te stoppen met de sleutelgeneratie.

en: NOTE: %s is not for normal use!
nl: LET OP: %s is niet voor gewoon gebruik!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
nl: LET OP: versleutelalgoritme %d niet gevonden in de voorkeuren

en: NOTE: no default option file `%s'
nl: LET OP: geen bestand `%s' met standaardopties

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
nl: LET OP: afzender vroeg om "for-your-eyes-only"

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
nl: LET OP: simpele S2K mode (0) wordt met klem afgeraden

en: Name may not start with a digit
nl: Naam mag niet beginnen met een cijfer

en: Name must be at least 5 characters long
nl: Naam moet ten minste 5 tekens lang zijn

en: Need the secret key to do this.
nl: Ik heb de geheime sleutel nodig om dat te doen.

en: NnCcEeOoQq
nl: NnKkEeOoEe

en: No corresponding signature in secret ring
nl: Geen overeenkomende ondertekening in de geheime sleutelbos

en: No help available
nl: Geen hulp beschikbaar

en: No help available for `%s'
nl: Geen hulp beschikbaar voor `%s'

en: No secondary key with index %d
nl: Geen secundaire sleutel met index %d

en: No such user ID.
nl: Gebruiker bestaat niet.

en: No user ID with index %d
nl: Geen gebruikersidentificatie met index %d

en: Not a valid email address
nl: Ongeldig email adres

en: Notation:
nl: Aantekening:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
nl: Let er op dat deze sleutel niet gebruikt kan worden voor versleutelen.
    U wilt misschien het commando "--edit-key" gebruiken om een tweede
    sleutel te maken hiervoor.

en: Note: This key has expired!
nl: Let op: Deze sleutel is verlopen!

en: Nothing deleted.
nl: Niets verwijderd.

en: Nothing to sign with key %08lX
nl: Niets te tekenen met sleutel %08lX

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
nl: Okee, maar houd er rekening mee dat straling van monitor en toetsenbord ook erg vatbaar zijn voor aanvallen!

en: Overwrite (y/N)?
nl: Overschrijven (j/N)?

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
nl: Geef a.u.b. een nieuwe bestansnaam. Als u op RETURN drukt, wordt de
    standaard bestandsnaam (tussen blokhaken weergegeven) gebruikt.

en: Please enter an optional comment
nl: Geef eventueel een kanttekening

en: Please enter name of data file:
nl: Geef de naam van het gegevensbestand:

en: Please fix this possible security flaw
nl: Dicht dit mogelijke beveiligingsgat

en: Please remove selections from the secret keys.
nl: Haal a.u.b. de selecties weg voor de geheime sleutels.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
nl: Herhaal a.u.b. de voorgaande sleuteltekst, zodat u zeker weet wat u ingetypt heeft.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
nl: Meld fouten in het programma a.u.b. aan <gnupg-bugs@gnu.org>;
    fouten in de vertaling aan <nl@li.org>.

en: Please select at most one secondary key.
nl: Selecteer a.u.b. maximaal één secundaire sleutel.

en: Please select what kind of key you want:
nl: Selecteer aub wat voor sleutel u wilt:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
nl: Geef aub aan hoe lang de sleutel geldig mag blijven.
           0 = sleutel verloopt nooit
        <n>  = sleutel verloopt over n dagen
        <n>w = sleutel verloopt over n weken
        <n>m = sleutel verloopt over n maanden
        <n>y = sleutel verloopt over n jaar

en: Policy:
nl: Beleid:

en: Public key is disabled.
nl: Openbare sleutel is niet toegankelijk.

en: Quit without saving?
nl: Beëindigen zonder te bewaren?

en: Real name:
nl: Echte naam:

en: Really create?
nl: Echt maken?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
nl: Deze zelfondertekening echt verwijderen? (j/N)

en: Really remove all selected user IDs?
nl: Al deze gebruikers echt verwijderen?

en: Really remove this user ID?
nl: Deze gebruiker echt verwijderen?

en: Really sign all user IDs?
nl: Echt alle gebruikers tekenen?

en: Really sign?
nl: Echt tekenen?

en: Repeat passphrase:
nl: Herhaal de sleuteltekst:

en: Requested keysize is %u bits
nl: Gevraagde sleutellengte is %u bits

en: Save changes?
nl: Veranderingen bewaren?

en: Secret key is available.
nl: Geheime sleutel is beschikbaar.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
nl: Selecteer het te gebruiken algoritme.
    
    DSA (ook wel DSS) is het `Digital Signature Algoritm' dat alleen
    gebruikt kan worden voor ondertekeningen.  Dit heeft de voorkeur omdat
    controle van DSA ondertekeningen veel sneller gaan dan van ElGamal.
    
    ElGamal is een algoritme dat gebruikt kan worden voor ondertekening en
    versleuteling.  OpenPGP maakt een onderscheid tussen de twee varianten
    van dit algoritme: alleen versleutelen en versleutelen+tekenen; het is
    in werkelijkheid het zelfde, maar sommige parameters moeten speciaal
    gezet worden voor de aanmaak van een veilige sleutel voor
    ondertekeningen: dit programma doet dit, maar andere OpenPGP
    implementaties zijn niet verplicht om de versleutelen+tekenen-variant
    te ondersteunen.
    
    De eerste (primaire) sleutel moet altijd een sleutel zijn waarmee
    ondertekend kan worden; om deze reden is de ElGamal sleutel voor
    alleen versleutelen niet aanwezig in dit menu.

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
nl: Ondertekening gemaakt op %.*s met %s sleutel nummer %08lX

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
nl: Syntaxis: gpg [opties] [bestanden]
    onderteken, controleer, versleutel of decodeer de ingevoerde gegevens
    standaardactie hangt af van de gegevens

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
nl: De willekeurige getallengenerator is slechts een slordige oplossing om
    het te laten werken - het is in geen geval een echte WGG!
    
    Gebruik geen enkele gegevens die door dit programma gegenereerd zijn!!

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
nl: De ondertekening is ongeldig.  Het is zinnig om deze uit de sleutelbos
    te verwijderen.

en: This is a secret key! - really delete?
nl: Dit is een geheime sleutel! - echt verwijderen?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
nl: Dit is een ondertekening die de gebruikersidentificatie met de sleutel
    verbindt. Het is meestal geen goed idee om zo'n ondertekening te
    verwijderen. Wellicht is GnuPG zelfs niet meer in staat om de sleutel
    hierna te gebruiken. Dus doe dit alleen als de zelfondertekening om de
    een of andere reden niet geldig is, en een tweede beschikbaar is.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
nl: Dit is een geldige ondertekening van de sleutel; u hoeft deze normaal
    gesproken niet te verwijderen, omdat het misschien een vertrouwens-
    relatie met deze of een andere sleutel verstoort, die getekend is met
    deze sleutel.

en: This key belongs to us
nl: Deze sleutel is van ons

en: This key has been disabled
nl: Deze sleutel is niet beschikbaar

en: This key is not protected.
nl: Deze sleutel is niet beveiligd.

en: This key probably belongs to the owner
nl: Deze sleutel behoort waarschijnlijk toe aan de eigenaar

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
nl: Deze ondertekening kan niet gecontroleerd worden omdat u de
    bijbehorende sleutel niet heeft.  U kunt het verwijderen beter
    uitstellen totdat u weet welke sleutel gebruikt was, omdat het
    ondertekenen met deze sleutel misschien een vertrouwensband kan
    scheppen met een andere, al getekende, sleutel.

en: Total number processed: %lu
nl: Totaal aantal behandeld: %lu

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: gpg [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Use this key anyway?
nl: Deze sleutel toch gebruiken?

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
nl: LET OP: er zijn 2 bestanden met vertrouwelijke informatie.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
nl: LET OP: Deze sleutel is ingetrokken door de eigenaar!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
nl: LET OP: Deze sleutel is niet getekend met een betrouwbare ondertekening!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
nl: LET OP: Deze sleutel is niet getekend met genoeg betrouwbare ondertekeningen!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
nl: LET OP: Deze subsleutel is ingetrokken door de eigenaar!

en: WARNING: Using untrusted key!
nl: LET OP: Ik gebruik een onbetrouwbare sleutel!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
nl: LET OP: We vertrouwen NIET op deze sleutel!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
nl: LET OP: Kwetsbare sleutel gevonden - verander a.u.b. de sleuteltekst opnieuw.

en: WARNING: `%s' is an empty file
nl: LET OP: `%s' is een leeg bestand

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
nl: LET OP: het versleutelde bericht is veranderd!

en: WARNING: invalid notation data found
nl: LET OP: ongeldige aantekeningen gevonden

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
nl: LET OP: dit bericht werd versleuteld met een zwakke sleutel in het
    symmetrische versleutelalgoritme.

en: WARNING: nothing exported
nl: LET OP: er is niets geëxporteerd

en: WARNING: program may create a core file!
nl: LET OP: programma zou een geheugendump kunnen maken!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
nl: LET OP: de willekeurige getallengenerator is niet veilig!!

en: Warning: using insecure memory!
nl: Let op: er wordt onveilig geheugen gebruikt!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
nl: We hebben een heleboel willekeurige data nodig. Het is wellicht een
    goed idee om wat anders te doen (het toetsenbord en de muis gebruiken,
    of de schijven aanspreken) tijdens de generatie van de priemgetallen;
    dit geeft de generator een grotere kans om genoeg entropie te
    verzamelen.

en: What keysize do you want? (1024)
nl: Hoe lang wil je de sleutel maken? (1024)

en: You are about to revoke these signatures:
nl: U staat op het punt om deze ondertekeningen in te trekken:

en: You are using the `%s' character set.
nl: Je gebruik tekenverzameling `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
nl: U kunt de vervaldatum van een v3 sleutel niet wijzigen

en: You can't delete the last user ID!
nl: U kunt de laatste gebruiker niet verwijderen!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
nl: U wilt geen sleuteltekst - dit is waaschijnlijk een *slecht* idee!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
nl: U heeft gekozen voor geen sleuteltekst - dit is waaschijnlijk een
    *slecht* idee! Ik zal het toch doen.  U kunt uw sleuteltekst altijd
    nog aanpassen, gebruik dit programma met de optie "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
nl: U heeft deze gebruikers ondertekend:

en: You must select at least one key.
nl: U moet op zijn minst een sleutel selecteren.

en: You must select at least one user ID.
nl: U moet op zijn minst een gebruikersidentificatie opgeven.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
nl: Je hebt een sleuteltekst nodig om je geheime sleutel te bewaken.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
nl: Je hebt deze gebruikersidentificatie gekozen:
        "%s"

en: Your decision?
nl: Uw keuze?

en: Your selection?
nl: Uw keuze?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
nl: Uw systeem kan geen data weergeven van na 2038.
    Desondanks wordt het goed behandeld tot 2106.

en: [filename]
nl: [bestandsnaam]

en: [revocation]
nl: [terugtrekking]

en: [self-signature]
nl: [zelfondertekening]

en: a notation name must have only letters, digits, dots or underscores and end with an '='
nl: een notitienaam mag alleen letters, cijfers, punten of underscores bevatten en eindig met een =

en: a notation value must not use any control characters
nl: een notitienaam mag geen controletekens bevatten

en: add a secondary key
nl: voeg een secundaire sleutel toe

en: add a user ID
nl: voeg een gebruikersidentificatie toe

en: add this keyring to the list of keyrings
nl: voeg deze sleutelbos toe aan de lijst van sleutelbossen

en: add this secret keyring to the list
nl: voeg deze geheime sleutelbos toe aan de lijst

en: always use a MDC for encryption
nl: gebruik altijd een MDC voor versleuteling

en: armor header:
nl: beveiligingsinformatie

en: armor: %s
nl: beveiliging: %s

en: assume no on most questions
nl: veronderstel nee als antwoord op de meeste vragen

en: assume yes on most questions
nl: veronderstel ja als antwoord op de meeste vragen

en: assuming bad signature due to an unknown critical bit
nl: foutieve ondertekening aangenomen wegens een onbekende kritische bit

en: assuming signed data in `%s'
nl: ik neem aan dat de getekende gegevens zich in `%s' bevinden

en: bad MPI
nl: foutieve MPI

en: bad URI
nl: foutieve URI

en: bad certificate
nl: foutief certificaat

en: bad key
nl: foutieve sleutel

en: bad passphrase
nl: verkeerde sleuteltekst

en: bad public key
nl: foutieve publieke sleutel

en: bad secret key
nl: foutieve geheime sleutel

en: bad signature
nl: foutieve ondertekening

en: batch mode: never ask
nl: doorlopende modus: vraag nooit

en: be somewhat more quiet
nl: wees iets stiller

en: can't connect to `%s': %s
nl: kan geen verbinding maken met `%s': %s

en: can't create %s: %s
nl: kan %s niet aanmaken: %s

en: can't disable core dumps: %s
nl: kan geheugendumps niet uitzetten: %s

en: can't do that in batchmode
nl: kan dat niet doen in lopende band-modus

en: can't do that in batchmode without "--yes"
nl: kan dat niet doen in lopende band-mode zonder "--yes"

en: can't get key from keyserver: %s
nl: kan de sleutel niet opvragen van de server: %s

en: can't handle public key algorithm %d
nl: kan openbare sleutel-algoritme %d niet behandelen

en: can't handle text lines longer than %d characters
nl: kan tekstregels langer dan %d tekens niet aan

en: can't open %s: %s
nl: kan %s niet openen: %s

en: can't open `%s'
nl: kan `%s' niet openen

en: can't open `%s': %s
nl: kan `%s' niet openen: %s

en: can't open signed data `%s'
nl: kan ondertekende gegevens `%s' niet openen

en: can't open the keyring
nl: kan de sleutelbos niet openen

en: can't query password in batchmode
nl: kan niet om wachtwoord vragen in lopende band-modus

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
nl: kon het aanmaken van een zwakke sleutel voor het symmetrische
    algoritme niet voorkomen; ik heb het %d keer geprobeerd!

en: change the expire date
nl: verander de vervaldatum

en: change the ownertrust
nl: verander het vertrouwen in de eigenaar

en: change the passphrase
nl: verander de sleuteltekst

en: check
nl: controleer

en: check key signatures
nl: sleutelverificaties controleren

en: checksum error
nl: verkeerd controlegetal

en: completes-needed must be greater than 0
nl: completes-needed(?) moet groter zijn dan 0

en: compress algorithm must be in range %d..%d
nl: compressie-algoritme moet in het bereik %d..%d liggen

en: conflicting commands
nl: tegenstrijdige commando's

en: create ascii armored output
nl: genereer beveiliging in ASCII

en: data not saved; use option "--output" to save it
nl: gegevens niet bewaard; gebruik de optie "--output" om het op te slaan in

en: dearmoring failed: %s
nl: opheffen van beveiliging mislukt: %s

en: decrypt data (default)
nl: gegevens decoderen (standaard)

en: decryption failed: %s
nl: ontsleuteling mislukte: %s

en: decryption okay
nl: ontsleutelen ging goed

en: delete a secondary key
nl: verwijder een secundaire sleutel

en: delete signatures
nl: verwijder ondertekeningen

en: delete user ID
nl: verwijder gebruikersidentificatie

en: disable a key
nl: sta het gebruik van een sleutel niet toe

en: do not make any changes
nl: maak geen enkele verandering

en: don't use the terminal at all
nl: gebruik de terminal helemaal niet

en: dots in a notation name must be surrounded by other characters
nl: punten in notitienamen moeten omgeven zijn door andere tekens

en: emulate the mode described in RFC1991
nl: doe als RFC1991 voorschrijft

en: enable a key
nl: sta gebruik van een sleutel toe

en: enarmoring failed: %s
nl: beveiligen mislukt: %s

en: encrypt data
nl: versleutel gegevens

en: encrypted with %s key, ID %08lX
nl: versleuteld met %s sleutel, nummer %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
nl: versleuteld met %u-bit %s sleutel, nummer %08lX, gemaakt op %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
nl: versleuteld met onbekend algoritme %d

en: encryption only with symmetric cipher
nl: versleutel slechts met een symmetrische versleutelmethode

en: error creating passphrase: %s
nl: fout tijdens aanmake sleuteltekst: %s

en: error in trailer line
nl: fout in de trailer regel

en: error reading `%s': %s
nl: fout bij lezen `%s': %s

en: error sending to `%s': %s
nl: fout bij versturen naar `%s': %s

en: error writing keyring `%s': %s
nl: fout bij schrijven van de sleutelbos `%s': %s

en: export keys
nl: exporteer sleutels

en: export keys to a key server
nl: exporteer sleutels naar een sleutelserver

en: export the ownertrust values
nl: exporteer het vertrouwen in de eigenaars

en: failed sending to `%s': status=%u
nl: fout bij versturen naar `%s': status=%u

en: failed to initialize the TrustDB: %s
nl: fout bij het initialiseren van de vertrouwensdatabase: %s

en: file close error
nl: fout bij het sluiten van het bestand

en: file create error
nl: fout bij aanmaken bestand

en: file delete error
nl: fout bij het verwijderen van het bestand

en: file exists
nl: bestand bestaat al

en: file open error
nl: fout bij openen bestand

en: file read error
nl: leesfout op bestand

en: file rename error
nl: fout bij het hernoemen van het bestand

en: file write error
nl: schrijffout op bestand

en: fix a corrupted trust database
nl: repareer een beschadigde vertrouwensdatabase

en: force v3 signatures
nl: forcees v3 ondertekening

en: general error
nl: algemene fout

en: generate a new key pair
nl: nieuw sleutelpaar genereren

en: generate a revocation certificate
nl: genereer een terugtrekkings-certificaat

en: help
nl: hulp

en: import keys from a key server
nl: importeer sleutels van een sleutelserver

en: import ownertrust values
nl: importeer het vertrouwen in de eigenaars

en: import/merge keys
nl: sleutels importeren/samenvoegen

en: input line %u too long or missing LF
nl: invoerregel %u is te lang, of ontbrekende LF

en: input line longer than %d characters
nl: invoerregel langer dan %d tekens

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
nl: ongeldige S2K modus; moet 0, 1 of 3 zijn

en: invalid argument
nl: ongeldig argument

en: invalid armor
nl: ongeldige versleuteling

en: invalid armor header:
nl: ongeldige beveiliginsinformatie:

en: invalid armor: line longer than %d characters
nl: ongeldige beveiliging: regel langer dan %d tekens

en: invalid clearsig header
nl: ongeldige informatie over leesbare ondertekening

en: invalid dash escaped line:
nl: ongeldige regel met streepjes:

en: invalid hash algorithm `%s'
nl: ongeldig frommelalgoritme `%s'

en: invalid keyring
nl: ongeldige sleutelbos

en: invalid packet
nl: ongeldig pakket

en: invalid passphrase
nl: ongeldige sleuteltekst

en: invalid radix64 character %02x skipped
nl: ongeldig wortel64 teken %02x overgeslagen

en: invalid root packet detected in proc_tree()
nl: ongeldig hoofdpakket gevonden in proc_tree()

en: invalid value
nl: ongeldige waarde

en: key
nl: sleutel

en: key %08lX: %d new signatures
nl: sleutel %08lX: %d nieuwe ondertekeningen

en: key %08lX: %d new subkeys
nl: sleutel %08lX: %d nieuwe subsleutels

en: key %08lX: %d new user IDs
nl: sleutel %08lX: %d nieuwe gebruikers

en: key %08lX: 1 new signature
nl: sleutel %08lX: 1 nieuwe ondertekening

en: key %08lX: 1 new subkey
nl: sleutel %08lX: 1 nieuwe subsleutel

en: key %08lX: 1 new user ID
nl: sleutel %08lX: 1 nieuwe gebruiker

en: key %08lX: already in secret keyring
nl: sleutel %08lX: reeds aanwezig in de geheime sleutelbos

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
nl: sleutel %08lX: kan originele sleutelblok niet vinden: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
nl: sleutel %08lX: kan origineel sleutelblok niet lezen: %s

en: key %08lX: doesn't match our copy
nl: sleutel %08lX: komt niet overeen met onze kopie

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
nl: sleutel %08lX: dubbele gebruikersidentificatie gevonden - samengevoegd

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
nl: sleutel %08lX: ongeldig terugtrekkingscertificaat: %s - afgewezen

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
nl: sleutel %08lX: ongeldig terugtrekkingscertificaat: %s - overgeslagen

en: key %08lX: invalid subkey binding
nl: sleutel %08lX: ongeldige subsleutelbinding

en: key %08lX: key has been revoked!
nl: sleutel %08lx: sleutel is teruggeroepen!

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
nl: sleutel %08lX: geen openbare sleutel - kan terugtrekkingscertificaat niet toepassen

en: key %08lX: no subkey for key binding
nl: sleutel %08lX: geen subsleutel voor sleutelbinding

en: key %08lX: no user ID
nl: sleutel %08lX: geen gebruikersidentificatie

en: key %08lX: no user ID for signature
nl: sleutel %08lX: geen gebruikersidentificatie voor ondertekening

en: key %08lX: no valid user IDs
nl: sleutel %08lX: geen geldige gebruikersidentificaties

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
nl: sleutel %08lX: niet exporteerbare ondertekening (klasse %02x) - overgeslagen

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
nl: sleutel %08lx: geen sleutel volgens rfc2240 - overgeslagen

en: key %08lX: not changed
nl: sleutel %08lX: niet veranderd

en: key %08lX: public key imported
nl: sleutel %08lX: openbare sleutel geïmporteerd

en: key %08lX: public key not found: %s
nl: sleutel %08lX: openbare sleutel niet gevonden: %s

en: key %08lX: revocation certificate added
nl: sleutel %08lX: terugtrekkingscertificaat toegevoegd

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
nl: sleutel %08lX: terugtrekkingscertificaat op de verkeerde plek - overgeslagen

en: key %08lX: revocation certificate imported
nl: sleutel %08lX: terugtrekkingscertificaat geïmporteerd

en: key %08lX: secret key imported
nl: sleutel %08lX: geheime sleutel geïmporteerd

en: key %08lX: secret key not found: %s
nl: sleutel %08lX: geheime sleutel niet gevonden: %s

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
nl: sleutel %08lX: geheime sleutel zonder openbare sleutel - overgeslagen

en: key %08lX: skipped subkey
nl: sleutel %08lX: subsleutel overgeslagen

en: key %08lX: skipped user ID '
nl: sleutel %08lX: gebruikersidentificatie overgeslagen '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
nl: sleutel %08lx: subsleutel is teruggeroepen!

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
nl: sleutel %08lX: openbaar sleutel algoritme niet ondersteund

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
nl: Sleutel is %lu seconden in de toekomst gemaakt (tijdsverschuiving of
    klokprobleem)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
nl: sleutel is %lu seconden in de toekomst gemaakt (tijdsverschuiving of
    klokprobleem)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
nl: sleutel is niet als onveilig gemarkeerd - kan hem niet gebruiken met nep-RNG!

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
nl: sleutel te lang; %d is de maximumlengte.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
nl: sleutel te kort; 768 is de kleinste toegestane waarde.

en: list
nl: lijst

en: list key and user IDs
nl: lijst van sleutel- en gebruikersidentificaties

en: list keys
nl: lijst van sleutels genereren

en: list keys and fingerprints
nl: sleutels en vingerafdrukken opnoemen

en: list keys and signatures
nl: sleutels en ondertekeningen opnoemen

en: list only the sequence of packets
nl: noem alleen de volgorde van pakketten

en: list secret keys
nl: geheime sleutels opnoemen

en: list signatures
nl: toon ondertekeningen

en: lsign
nl: lteken

en: make a detached signature
nl: maak een losstaande ondertekening

en: malformed CRC
nl: verkeerde controlesom

en: malformed user id
nl: ongeldige gebruikersidentificatie

en: marginals-needed must be greater than 1
nl: marginals-needed(?) moet groter zijn dan 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
nl: max-cert-depth moet tussen de 1 en de 255 (inclusief) liggen

en: moving a key signature to the correct place
nl: sleutelondertekening naar de juiste plaats schuiven

en: nested clear text signatures
nl: geneste leesbare ondertekeningen

en: network error
nl: netwerkfout

en: no
nl: nee

en: no secret key
nl: geen geheime sleutel

en: no such user id
nl: niet-bestaand gebruikersnummer

en: no valid OpenPGP data found.
nl: geen geldige OpenPGP gegevens gevonden.

en: no valid addressees
nl: geen geldige adressen

en: not encrypted
nl: niet versleuteld

en: not processed
nl: niet behandeld

en: not supported
nl: niet ondersteund

en: okay, we are the anonymous recipient.
nl: okee, wij zijn de anonieme ontvanger.

en: old encoding of the DEK is not supported
nl: oude codering van de DEK wordt niet ondersteund.

en: old style (PGP 2.x) signature
nl: oude stijl (PGP 2.x) ondertekening

en: operation is not possible without initialized secure memory
nl: bewerking is niet mogelijk zonder initialisatie van veilig geheugen

en: option file `%s': %s
nl: optiebestand `%s': %s

en: original file name='%.*s'
nl: originele bestandsnaam='%.*s'

en: please enter an optional but highly suggested email address
nl: geef a.u.b. een optioneel maar aan te raden e-mail adres.

en: premature eof (in CRC)
nl: voortijdig einde (in controlesom)

en: premature eof (in Trailer)
nl: voortijdig einde (in trailer)

en: premature eof (no CRC)
nl: voortijdig einde (geen controlesom)

en: public and secret key created and signed.
nl: openbare en geheime sleutels zijn gemaakt en getekend.

en: public key decryption failed: %s
nl: openbare sleutel-ontsleuteling ging niet: %s

en: public key encrypted data: good DEK
nl: gegevens versleuteld met een openbare sleutel: goede DEK

en: public key is %08lX
nl: openbare sleutel is %08lX

en: public key is %lu second newer than the signature
nl: openbare sleutel is %lu seconde nieuwer dan de ondertekening

en: public key is %lu seconds newer than the signature
nl: openbare sleutel is %lu seconden nieuwer dan de ondertekening

en: public key not found
nl: publieke sleutel niet gevonden

en: qQ
nl: qQeE

en: quit
nl: einde

en: quit this menu
nl: beëindig dit menu

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
nl: aangehaald gewoon teken in beveiliging - waaschijnlijk is er een foutief mailbezorgprogramma gebruikt

en: read options from file
nl: lees opties uit bestand

en: reading from `%s'
nl: lezen uit `%s'

en: reading options from `%s'
nl: opties inlezen van `%s'

en: reading stdin ...
nl: lezen uit standaard invoer ...

en: resource limit
nl: hulpbronlimiet

en: revoke a secondary key
nl: trek secundaire sleutel in

en: revoke signatures
nl: roep ondertekeningen terug

en: rounded up to %u bits
nl: afgerond naar %u bits

en: save
nl: bewaar

en: save and quit
nl: opslaan en beëindigen

en: secret key not available
nl: geheime sleutel niet beschikbaar

en: select secondary key N
nl: selecteer subsleutel N

en: select user ID N
nl: selecteer gebruikersidentificatie N

en: selected cipher algorithm is invalid
nl: geselecteerd versleutelalgoritme is ongeldig

en: selected digest algorithm is invalid
nl: geselecteerd controle-algoritme is ongeldig

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
nl: zet alle pakket-, versleutel- en controle-opties naar OpenPGP gedrag

en: show fingerprint
nl: toon vingerafdruk

en: show this help
nl: geef deze hulp

en: sign
nl: onderteken

en: sign a key
nl: onderteken een sleutel

en: sign a key locally
nl: onderteken een sleutel lokaal

en: sign or edit a key
nl: onderteken of bewerk een sleutel

en: sign the key
nl: onderteken de sleutel

en: sign the key locally
nl: teken de sleutel lokaal

en: signature verification suppressed
nl: controle van de ondertekening overgeslagen

en: signing failed: %s
nl: ondertekening mislukt: %s

en: signing:
nl: ondertekenen:

en: skipped `%s': %s
nl: `%s' overgeslagen: %s

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
nl: `%s' overgeslagen: dit is een ElGamal sleutel gemaakt door PGP, dit is
    niet veilig genoeg voor ondertekeningen!

en: skipped: public key already set as default recipient
nl: overgeslagen: openbare sleutel is al ingesteld als de standaard ontvanger

en: skipping block of type %d
nl: blok van type %d wordt overgeslagen

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
nl: alleenstaande intrekking - gebruik "gpg --import" om uit te voeren

en: standalone signature of class 0x%02x
nl: losstaande ondertekening van type 0x%02x

en: store only
nl: alleen bewaren

en: subpacket of type %d has critical bit set
nl: subpakket type %d heeft kritische bit gezet

en: success sending to `%s' (status=%u)
nl: versturen naar `%s' gelukt (status=%u)

en: the first character of a notation name must be a letter or an underscore
nl: het eerste teken van een notitienaam moet een letter of laag liggend steepje zijn

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
nl: deze ondertekening kon niet worden gecontroleerd.
    Onthoud dat het bestand met de ondertekening (.sig of .asc) het eerste
    bestand van de commandoregel moet zijn.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
nl: de vertrouwensdatabase is beschadigd; draai a.u.b. "gpg --fix-trustdb".

en: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
nl: dit is een ElGamal sleutel van PGP, die NIET veilig is voor ondertekeningen!

en: this may be caused by a missing self-signature
nl: dit zou veroorzaakt kunnen worden door een ontbrekende zelf-ondertkening

en: throw keyid field of encrypted packets
nl: plaats geen sleutelidentificatieveld in versleutelde pakketten

en: timestamp conflict
nl: tijden komen niet overeen

en: toggle
nl: wissel

en: toggle between secret and public key listing
nl: wissel tussen geheime en openbare sleutels

en: too many entries in pk cache - disabled
nl: te veel ingangen in de pk cache - uitgezet

en: trust database error
nl: fout in de vertrouwensrelatiedatabase

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
nl: vertrouwensveld %lu, req type %d: lezen mislukte: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
nl: vertrouwensveld %lu, type %d: schrijven mislukte: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
nl: trustdb rec %lu: lseed failed: %s

en: trustdb transaction too large
nl: transactie naar vertrouwensdatabase te groot

en: trustdb: lseek failed: %s
nl: vertrouwensdatabase: lseek mislukte: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
nl: vertrouwensdatabase: lezen mislukte (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
nl: vertrouwensdatabase: synchronisatie mislukte: %s

en: uid
nl: gebruikersidentificatie

en: unexpected armor:
nl: onverwachte beveiliging:

en: unexpected data
nl: onverwachte gegevens

en: unimplemented cipher algorithm
nl: encryptie-algoritme niet geïmplementeerd

en: unimplemented pubkey algorithm
nl: publieke sleutel algoritme niet geïmplementeerd

en: unknown cipher algorithm
nl: onbekend versleutelalgoritme

en: unknown compress algorithm
nl: onbekend compressiealgoritme

en: unknown default recipient `%s'
nl: onbekende standaard ontvanger `%s'

en: unknown digest algorithm
nl: onbekend verteeralgoritme

en: unknown packet type
nl: onbekend pakket type

en: unknown pubkey algorithm
nl: onbekend publieke sleutel algoritme

en: unknown signature class
nl: onbekende klasse van ondertekeningen

en: unknown version
nl: onbekende versie

en: unsupported URI
nl: URI wordt niet ondersteund

en: unusable pubkey algorithm
nl: onbruikbaar publieke sleutel-algoritme

en: unusable public key
nl: foutieve publieke sleutel

en: unusable secret key
nl: foutieve geheime sleutel

en: update failed: %s
nl: bijwerken ging niet: %s

en: update secret failed: %s
nl: bijwerken van de geheime sleutel mislukte: %s

en: update the trust database
nl: werk de vertrouwensdatabase bij

en: usage: gpg [options]
nl: gebruik: gpg [opties]

en: use as output file
nl: gebruik als uitvoerbestand

en: use canonical text mode
nl: gebruik de verkorte tekstmodus

en: use the default key as default recipient
nl: gebruik de standaard sleutel als standaard ontvanger

en: use this user-id to sign or decrypt
nl: gebruik deze gebruikersidentificatie om te ondertekenen of te decoderen

en: user ID: "
nl: gebruikersidentificatie: "

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
nl: gebruik secundaire sleutel %08lx in plaats van de primaire %08lx

en: verbose
nl: geef meer informatie

en: verify a signature
nl: ondertekening controleren

en: weak key
nl: onveilige sleutel

en: weak key created - retrying
nl: zwakke sleutel gemaakt - ik probeer het opnieuw

en: writing key binding signature
nl: schrijven van sleutelbindingsondertekening

en: writing self signature
nl: zelfondertekening wegschrijven

en: writing to `%s'
nl: schrijven naar `%s'

en: writing to stdout
nl: naar standaard uitvoer schrijven

en: wrong secret key used
nl: verkeerde geheime sleutel gebruikt

en: yY
nl: yYjJ

en: yes
nl: ja

en: you found a bug ... (%s:%d)
nl: u heeft een fout in het programma gevonden ... (%s:%d)

en: you have to start GnuPG again, so it can read the new options file
nl: u moet GnuPG opnieuw starten, zodat het het nieuwe optiebestand kan inlezen

en: |FD|write status info to this FD
nl: |BB|schrijf status naar deze bestandsbeschrijver

en: |FILE|load extension module FILE
nl: |BESTAND|laad extensiemodule BESTAND

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
nl: |SERVER|gebruik deze sleutelserver om sleutels op te zoeken

en: |NAME=VALUE|use this notation data
nl: |NAAM=WAARDE|gebruik deze notitiegegevens

en: |NAME|encrypt for NAME
nl: |NAAM|versleutel voor NAAM

en: |NAME|set terminal charset to NAME
nl: |NAAM|zet tekenverzameling van terminal op NAAM

en: |NAME|use NAME as default recipient
nl: |NAAM|gebruik NAAM als standaard ontvanger

en: |NAME|use NAME as default secret key
nl: |NAAM|gebruik NAAM als standaard geheime sleutel

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
nl: |NAAM|gebruik versleutelalgoritme NAAM

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
nl: |NAAM|gebruik versleutelalgoritme NAAM voor sleutelteksten

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
nl: |NAAM|gebruik berichtsamenvattingsalgoritme NAAM

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
nl: |NAAM|gebruik berichtsamenvattingsalgoritme NAAM voor sleutelteksten

en: |N|set compress level N (0 disables)
nl: |N|stel compressieniveau in op N (uitzetten met 0)

en: |N|use compress algorithm N
nl: |N|gebruik compressiealgoritme N

en: |N|use passphrase mode N
nl: |N|gebruik sleuteltekst modus N

en: |[file]|make a clear text signature
nl: |[bestand]|maak een niet versleutelde ondertekening

en: |[file]|make a signature
nl: |[bestand]|maak een ondertekening

en: |algo [files]|print message digests
nl: |algo [bestanden]|geef controlegetal van berichten weer
